صنعت ناپیدا

«تن‎فروشی»

صبح

تن‌فروشی از اون پدیده‌هاییه که از نظر خیلیا یه پدیده زنانه به حساب میاد. تن‌فروشی به نظر من بیشتر از اینکه زنانه باشه، انسانیه. این روزا دیگه فقط زنا نیستن که از این راه امرار معاش می‌کنن، مردهای زیادی هم هستن که توی این راه اومدن و حتی این مسئله از راه‌های مذهبی مثل صیغه‌های کوتاه‌مدت هم در حال تبلیغ و انجام شدنه. از نظر من تن‌فروشی فقط تن دادن به رابطه به شکل رایج نیست. خیلیا از این راه برای رسیدن به جایگاه اجتماعی، جاه و مقام استفاده می‌کنن و حاضرن برای رسیدن به هر چیزی به هر جور رابطه‌ای تن بدن. اون‌هایی که برای گرفتن مهریه ازدواج می‌کنن و با افتخار بعد از تیغ زدن دیگران با پولی که گرفتن به زندگی لاکچریشون می‌چسبن هم دقیقا توی دسته تن‌فروشا می‌گنجن.

چیزی که مسلمه اینه که چیزی که خریدار نداشته باشه فروخته نمی‌شه، بنابراین اگه بشه بهش گفت صنعت، این صنعت مشتریان زیادی داره که روز به روز بیشتر و پیچیده‌تر می‌شن و از طرفی فروشندگان اون هم حرفه‌ای‌تر می‌شن. پدیده تن‌فروشی توی کشور ما دیگه یه پدیده ساده و قابل کنترل نیست، به‌خصوص با وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی این صنعت فروشندگان آسیب‌پذیر بیشتری پیدا می‌کنه که نه تضمینی برای سلامتیشون وجود داره، نه حمایتی می‌گیرن، خیلی جاها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرن و بدون پرداخت پولی آسیب‌دیده رها می‌شن و بعدها خودشون عامل شیوع بیماری به کسایی می‌شن که کاملا بی‌گناهن.

یکی از فجایع تحت کنترل نبودن تن‌فروشی توی کشور ما، خیابونی شدن اون و آزار مداومی به کساییه که حتی توی این کار نیستن. مطمئنا برای خیلیامون پیش اومده که با اینکه هیچ ردی از آدمی که خواهان برقراری رابطه با دیگرانه مورد آزار قرار می‌گیریم. مشتریان رابطه دیگه تقریبا همه رو به یک چشم نگاه می‌کنن و به یه اندازه برای همه مزاحمت ایجاد می‌کنن. من مدت‌ها مجبور بودم بخشی از مسیر برگشت رو کنار پل توی اتوبان پیاده برم، خیلی مواقع با لباس کار مورد مزاحمت قرار می‌گرفتم، به حدی که یه موقعا به خودم شک می‌کردم که دقیقا منی که سرم پایینه و توی دنیای خودم هستم با لباس تیره و مقنعه چه نشانه‌ای از کسی دارم که تمایلی به ارائه سرویس مورد درخواست ماشینای عبوری رو دارم.

بنابراین با فرو بردن سرمون توی برف و انکار ظاهری اینکه تن‌فروشی توی جامعه ما شیوع پیدا داره، موجبات اهانت به بخش زیادی از بانوانمون رو فراهم کردیم و خیلی جاها از اهانت فراتر رفته و اونایی که نمی‌خوان بهایی پرداخت بکنن به کسایی تجاوز می‌کنن که عمری از زندگی توی جامعه گریزان می‌شن.