حیوان خانگی نگیرید

«حیوان خانگی»

نیمروز

داشتن حیوان خانگی مثل داشتن بچه‌ است. اینکه داشته باشید یا نه به خود فرد مربوطه و کسی نمی‌تواند بنشیند برایتان ساعت‌ها از لذتش سخنرانی کند و شما را مجاب کند به داشتنش، چون بعد اولین مشکل یا شب‌بیداری جا می‌زنید.

من از همون گروهیم که اگر جلوی خودم را نگیرم می‌توانم ساعت‌ها بنشینم در مورد سگ‌ها و گربه‌ها حرف‌بزنم. لذت بودنشان و داشتنشان. اما مثلا همین من درکی از حس داشتن ماهی یا پرنده ندارم پس وقتی یک نفر از مرغ مینا یا فلان مدل ماهیش با عشق حرف می‌زند فقط با تعجب نگاهشان می‌کنم و سعی می‌کنم درک‌کنم، نه تحمیل نظر خودم. حالا همانقدر که جلو خودم را می‌گیرم که با زور به کسی حیوان خانگی نچپانم، همانقدر و شاید هم بیشتر به خودم اجازه می‌دهم که به یک نفر بگم چرا داشتن حیوان خانگی برایش اشتباه است. دلیلش هم خیلی ساده است. زندگی آن حیوان برایم خیلی خیلی مهم است.

لطفا اگر مسلمانید و خانواده‌ شدید مذهبی دارید چه درجه اول و چه درجه دوم سگ نیاورید. اگر دایی دارید که سالی یکبار قدم‌رنجه می‌کند و عید دیدنی در مرداد ماه می‌آید خانه‌ی شما اما از زمانی که سگ بگیرید و بشنود می‌خواهد هر روز به مادرتان زنگ بزند که می‌خواستیم بیاییم خانه‌تان اما شما سگ دارید و نمی‌آییم و خانواده‌ شما هم کسی نیستند که جلوی دایی بایستند و می‌خواهند اینقدر غر بزنند تا پسش بدهید، لطفا سگ بیچاره را آواره‌ نظر دایی خود نکنید.

لطفا اگر اصطلاحا گشاد تشریف دارید و حداقل روزی دوبار و هر بار هم یک ساعت نمی‌توانید وقت بگذارید که با سگتان بازی کنید و او را برای قدم زدن بیرون ببرید، لطفا اول خودتان را اصلاح کنید و سگ نگیرید. اگر از جمع کردن مدفوع سگ‌ بدتان می‌آید قبل سگ گرفتن ببینید بعدا با مدفوع بچه‌ دوماهه چه می‌خواهید بکنید.

اگر از نظرتان بچه گربه‌ها خیلی ملوسند و بامزه بازی می‌کنند، اما این‌ گربه گنده‌ها کسل‌کننده‌ هستند لطفا گربه نیاوردید، گربه‌ها زود رشد می‌کنند. اگر دنبال اسباب‌بازی پشمالو و گرم هستید که هر وقت حوصله نداشتید برود بخوابد گربه نیاورید، گربه‌ها چنگ دارند سطوح را خراش می‌دهند، بیشتر گربه‌ها شب‌هنگام تازه فعال می‌شوند. آب و غذای تازه می‌خواهند و واکسن می‌خواهند، رسیدگی می‌خواهند، جعبه‌ خاک ادرار و مدفوع گربه‌ها باید هر روز تمیز شود.

اگر خانواده‌تان هنوز به حرف همسایه‌ سر کوچه گوش می‌دهند و بعد از مدتی از ترس نازا شدنتان گربه‌ را سر به نیست می‌کنند لطفا اول فکری به حال شعور عمومی خانواده بکنید بعد وارد فاز حیوان خانوادگی شوید. اگر فکر می‌کنید در دوران بارداری به هنگام تمیز کردن خاک گربه ممکن است هوس کنید یک تکه از مدفوع گربه را بندازید بالا و نوش جان کنید، لطفا گربه نگیرید که توکسوپلاسموز نگیرید. اگر گربه و سگ برایتان جنبه‌ تفریحی دارد لطفا بگردید و یک کار دیگر برای پر کردن اوقات فراغت پیدا کنید. اگر می‌خواهید به خاطر مد بودن یا شیک بودن حیوانی را وابسته و بعد با اولین سختی و مشکل پس بزنید و حیوان بیچاره را عذاب دهید، خواهش می‌کنم تجدید نظر کنید. اگر هنوز نژاد و میزان فخری که با آن نژاد خاص می‌توانید بدهید برایتان مهمتر از سلامت و زندگی راحت داشتن یک موجود زنده است لطفا دست نگه‌ دارید.

این موجودات زنده اسباب‌بازی نیستند. اینها جزیی از زندگی هستند. مثل یک فرزند با نیازهای خاص که هیچ‌وقت آنقدر بزرگ و عاقل نمی‌شود که برود پی‌ زندگی‌اش. لطفا قبل از شناخت خود و محیطتان با عواطف پوچ و نیازهای زودگذرتان بدبختشان نکنید.

1 نظر برای “حیوان خانگی نگیرید

  1. مطلبتون خیلی خیلی خوب بود همسایه های ما چند تا دختر دانشجون که واسه بازی و کلاس و اینا سه تا گربه ورداشتن اوردن تو یه اپارتمان اجاره ای ۶۰ متری با خودشون همیشه خدا این بیچاره ها این تو زندانین از صبح تا شب اینام دانشگاه و کافه و پارتی و..‌ کلن تحت تاثیر فلانی که صفحه اش را تو اینستا دنبال میکنن و واسه کلاس و این حرفا این گربه ها راهم اسیر کردن خوب ادمی که امکانات نداره حیوون نبایییید بیاره

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.