عشق اول و آخر و وسط

«عشق در فضای مجازی»

شامگاه

شاید خیلی‌ها نگاه منفیی به عشق در فضاهای مجازی داشته باشند، ولی برای من قریب به اتفاق عشق‌هام از جمله پایدارترینشون وابسته به فضای مجازی بوده و خیلی‌هاش هم مستقیم دراومده از همون فضا.

اولین عشق من توی یه چت ای‌آرسی شکل گرفت که فکر می‌کنم الان دیگه فقط دایناسور‌ها بشناسند که چی بود. اسمش جلال بود و ساکن یزد. هر از گاهی یادش می‌افتم و دلم می‌خواد بدونم کجاست و چه می‌کنه. من یه نوجوون خام بودم و بیشتر این عشق به فرستادن ایمیل‌هایی با زمینه‌های قلبی‌قلبی و الهه عشق و قلب تیرخورده و این حرف‌ها برمی‌گشت. اون که از من بزرگتر و احتمالا عاقل‌تر بود یه جایی تمومش کرد و رفت.

دومین عشق مهم مجازی‌ام عشق به یه دختر بود که هنوز هم عاشقشم و خوشبختانه گمش نکردم. عشق‌های افلاطونی هم عالمی دارند! تو مدرسه تنها بودم و دوست صمیمی که زبون هم رو خوب بفهمیم به اون صورت نداشتم. این دوست که اون سر ایران بود شد رفیق گرمابه و گلستانم و از اونجا به بعد زندگی با اینکه خیلی پستی‌ها و بلندی‌ها داشتیم، با هم عمر رو گذروندیم (نه از اون جهت!)

عشق اول و وسط و آخرم که هنوز باهام هست رو در عالم واقع دیده بودم، ولی اگه فضای مجازی نبود به هم نمی‌رسیدیم، برای همین من در همون دسته می‌گذارمش. توی چت‌رومهای یاهو بود که به هم ابراز علاقه کردیم و اونجا برای هم گل و قلب فرستادیم و ماه‌ها بعد قرار خواستگاری گذاشتیم.

دومین عشق مجازی‌ام، همون دختری که بهش اشاره کردم هم، همسرش رو از پست پنجره‌های یک مرورگر اینترنتی پیدا کرد و الان که سال‌ها گذشته، هم من و همسرم و هم اون زوج، زندگی پایدار و پرثمری داشتیم. نمی‌دونم چقدر میشه فضاهای مجازی الان رو با زمان ما مقایسه کرد، ولی من بهش نگاه منفی‌ای ندارم و هنوز هم توش به پیدا کردن دوستان جدید مشغولم. حتی اگه عشق و حرارت و شور و شر رابطه‌ها دیگه به شدت اون موقع نباشه… شاید حتی دوستی ماندگار بعدی‌ام در زندگی، با یکی از شما خوانندگان یا نویسندگان وبلاگ شکل بگیره!

4 نظر برای “عشق اول و آخر و وسط

    1. آره عشق‌ها، البته عشق‌ها رو فقط اول متن استفاده کردم اگر دقت کرده باشید.توی زندگی شما از اول تا آخر فقط یک عشق بوده؟

      اگر پاراگراف آخر منظورتون هست که به نظرم باز واضح نوشتم، اشاره‌ام به دوستی هست نه رابطه عاشقانه.

      لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.