ترکیب لوبیاپلو و دارچین

«روزی که به خودم هم شک کردم»

صبح

روزهایی که مهمان داشتم، مثل اسب باید می‌دویدم. تمیزکاری خانه، حاضرکردن ظرف و ظروف، پختن غذاها. دوست داشتم همه جا تمیز باشد، همه چیز حاضر باشد، دوست داشتم غذاهایم خوشمزه باشند.

معمولاً ریسک نمی‌کردم، همیشه غذاهایی که تبحر خاصی در پختن‌شان داشتم، انتخاب می‌کردم و برای تمام مهمان‌ها کپی پِیْست می‌کردم. مثلا من تو لوبیاپلو و دلمه، آشپزی حرفه‌ای بودم. تا به حال هزاران بار لوبیاپلو و دلمه درست کرده بودم و هر بار تمام مهمان‌هایم راضی بودند و با کلی تعریف و تمجید میز را ترک کرده بودند. حتی چندین بار شده بود که مهمان‌ها ازم خواسته بودند دستور پخت دلمه‌هایم را بگویم یا اینکه چرا لوبیاپلویم عطر خاصی دارد. و من همیشه راز لوبیاپلو و دلمه‌های خوشمزه‌ام را می‌گفتم، که خب البته راز خاصی نداشت، دارچین لوبیاپلوهایم را خوش‌طعم و خوش‌بو می‌کرد و طعم شور و شیرین دلمه‌هایم را خوشمزه.

آن روز هم از صبح دلمه‌ها را لای برگ موهایی که با وسواس انتخاب کرده بودم و نازکترین‌شان، پیچیدم، لوبیاپلو هم با طعم دارچین بار گذاشتم.

وقت غذا، تا غذا را آوردم و برای مهمان‌ها کشیدم، یکی‌شان با تعجب گفت که بوی دارچین از کجا می‌‌آید؟ و من با همان اعتماد به نفس همیشگی‌ام گفتم از لوبیاپلوام. و بعد داستان لوبیاپلوهای همیشگی‌ام را تعریف کردم. اینکه همه‌ مهمان‌هایم همیشه چقدر دوستش دارند، اینکه ترکیب لوبیاپلو با ادویه‌ای مثل دارچین چقدر خوش‌عطر و خوش‌مزه می‌شود. و اولین بار که دیدم مهمانم، لب به لوبیاپلویم نزد و گفت دارچین ادویه‌ لوبیاپلو نیست و طعم دارچین و لوبیاپلو اصلا با هم همخوانی ندارد. آن روز انقدر اعتماد به نفسم را از دست دادم که سر میز همان‌طور که لوبیاپلویم را قاشق‌قاشق در دهان می‌گذاشتم، گوگل می‌کردم «ادویه لوبیاپلو» بعد گوگل کردم «دارچین»، مهمان‌هایم هم که رفتند کتاب آشپزی را باز کردم و باز از نو طرز تهیه‌ لوبیاپلو را خواندم. با اینکه صد در صد مطمئن بودم ادویه‌ لوبیاپلو دارچین است اما به حدی اعتمادم را به خودم و به تمام لوبیاپلوهای قبلی و تمام لوبیاپلوهای مادرم و به تمام لوبباپلوهای جهان از دست داده بودم که باید مطمئن می‌شدم.

3 نظر برای “ترکیب لوبیاپلو و دارچین

  1. منم دقيقا لوبياپلو رو خيلي دوست دارم و همينطور بهش دارچين فراووون مي زنم و عالي ميشه،
    اون مهمونتون شايد اصلا لوبيا پلو دوست نداشته و اينطور وانمود كرده،

    لایک

  2. منهم به لوبیا پلو دارجین میزنم. اصل ادویهٔ لوبیاپلو فقط دارچین هست. از کارتون مطمئن باشید👏👏👏

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.