من چنینم دگر ایشان دانند

«چندهمسری و ازدواج مجدد»

صبح

«الف» شاعر است، یک شاعر معروف که طرفداران بسیاری هم دارد. من و «الف» هم به واسطه‌ی شعر با هم آشنا شدیم و بعد از چند سال دوستان خوبی برای هم شدیم. «الف» یک شکست عاطفی در زندگی‌اش خورده بود و بعد از آن با فردی وارد رابطه عاطفی نمی‌شد.

یک روز زنگ زد که هم را ببینیم، خیلی سخت نبود حدس زدن ماجرا، «الف» وارد یک رابطه عاطفی شده بود، فقط یک مشکل وجود داشت، فرد مورد نظر، تاکنون دو بار ازدواج کرده بود و یک دختر بیست ساله از ازدواج اولش داشت، با همسر اولش توافق کرده بوده که جدا از یکدیگر زندگی کنند، برای بار دوم ازدواج کرده بود و همسر دومش بعد از چند سال از ایران رفته بود به طور رسمی هیچ طلاقی در کار نبود.

راستش من فکر نمی‌کردم که ماجرا جدی شود، اما جدی شد، پیشنهاد من این بود که حداقل فردی از خانواده «الف» در جریان باشند، کلی با «الف» صحبت کردم که فرض کنیم دو همسر قبلی، مشکل زا نباشند، اما وجود یک فرزند، مشکل‌ساز است. اما علیرغم همه‌ی مخالفت‌ها «الف» و فرد مورد نظر با هم ازدواج کردند. من اصلا دید خوبی نسبت به این ماجرا نداشتم و در مراسم با خواهر «الف» هی غصه خوردیم و هم را دلداری دادیم که دیگر کاری نبود که انجام نداده باشیم تا «الف» این کار را انجام ندهد و زندگی خودش است و «الف» بزرگ است و مسئول کار خودش است و اگر مشکلی پیش آمد که تقریبا مطمئن بودیم پیش می‌آید در کنار «الف» می‌مانیم.

الان حدود پنج سال از این ازدواج می‌گذرد و» الف» و همسرش زندگی خوبی با هم دارند، همسر «الف» عاشق اوست و برای رضایت و شادمانی او تلاش بسیار زیادی می‌کند. اما من و خواهرِ «الف» همچنان طبق یک قرارداد نانوشته نگرانیم. البته در مورد نگرانیمان با هم صحبت نمی‌کنیم. راستش با گذر این چند سال من هنوز فکر می‌کنم همسر «الف» کار درستی انجام نداده است.

4 نظر برای “من چنینم دگر ایشان دانند

 1. متن و نگارش عالی بود.
  اما امیدوارم برای بار سوم این آقا و خانم به مشکل نخورند.

  لایک

 2. اگر در ایران هستند، آیا بدون ثبت طلاق از همسران قبلی در شناسنامه ی همسر الف، ازدواج این دو قانونی ثبت،خواهد شد؟!!!
  اگرثبت شده باشه که همسران قبلی نمیتونند مشکلی ایجاد کنند.

  لایک

  1. ایران هستند و با هزینه کردن در ثبت احوال مشکل شناسنامه همسر الف حل شد. در شناسنامه جدید اسمی از همسران و فرزند او نیست.

   لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.