یک رازِ زنانه

«رضایت جنسی»

شامگاه

اولین بار سال‌های دور، در مورد ارگاسم در وبلاگم نوشتم که با هجمه‌ی دوستانم مواجه شدم، تقریبا هر یک از دوستانم که  مرا می‌دید بابت متنی که در این مورد نوشته بودم مرا سرزنش می‌کرد! حتی دوستی بهم گفت «فکر نمی‌کرده من تا این حد نیازمند رابطه‌ی جنسی باشم که در وبلاگم به دنبال فردی بگردم!» دقیق یادم نیست آن زمان چه کردم و در جواب چه گفتم.

سال‌های بعد برای موضوع پایان‌نامه‌ام رضایت جنسی زن را انتخاب کردم. در جلسه‌ی شورای گروه دانشکده رای نیاورد، فقط به طور خیلی رازآلود مدیر گروه‌مان گفت: «این موضوعات در شان شما و دانشکده نیست.» و یکی از دوستانم به نقل از یکی از اساتید می‌گفت: «به فلانی بگویید از پایین‌تنه بیاد بیرون.»  لااقل تا شش سال پیش در ایران  بررسی علمی در مورد این مفهوم نیز مشکل‌ساز  بود.

ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی، از آن مفاهیم چالش‌برانگیز است. در مورد مردان، ارگاسم با انزال همراه است و اما در بسیاری از موارد که اغلب بدون آگاهی، سینه به سینه و گوش به گوش نقل شده است  انزال در مردان به معنای ارگاسم است. در مورد زنان چه طور؟ تا چند دهه‌ی پیش که اصلا ارضای جنسی امری مردانه بود و زنان در آن صرفا نقش مفعول داشتند، بعد از آن نیز با هجوم صنعت پورنو، ارضای جنسی زنانه صرفا از روی میزانِ جیغِ زن‌های پورنواستار با  همان کلام معروف «اوه مای گاد» سنجیده شد. اما به نظر من تجربه‌ی ارگاسم برای هر زنی، متفاوت است، مثل اثر انگشت…