مذاکرات آقای نون و خانوم شین در باب رابطه جنسی قبل از ازدواج

«لزوم رابطه پیش از ازدواج»

عصر

نون: به نظر من ازدواج یک رابطه تنانه است. درسته که دو نفری که با هم ازدواج میکنن فقط برای سکس ازدواج نمی‌کنن اما سکس بخش مهمی از ازدواج رو تشکیل میده. من حتی معتقدم اگه دو نفر رابطه جنسی خوبی با هم داشته باشن احتمالاً ازدواجشون ازدواج بادوامی خواهد بود. با این چیزایی که گفتم، فکر می‌کنم که بله، باید قبل از ازدواج با طرفت رابطه جنسی داشته باشی.

شین: خب من به عنوان یه دختر که تا حالا سکس نداشته، دلم می‌خواد اولین بار این رابطه رو با شوهرم داشته باشم.  بیا و تصور کن حالا اومد و دو نفر با هم قرار و مدار ازدواج گذاشتن ولی به هزار و یک دلیل نشد، تکلیف من دختر این وسط چی میشه؟

نون: بیا از اون ور به قضیه نگاه کن. اگه بعد از ازدواج اولین سکست رو تجربه کردی ولی اصلاً خوشت نیومد چی؟

شین: خب چون اولین تجربه‌ام هست قاعدتاً ملاکی برای مقایسه ندارم. همین موضوع شاید کمک کنه که سراغ هوسبازی نرم. ولی آدمی که قبل از ازدواج تجربه سکس داشته ممکنه همه‌اش آدم‌های مختلف رو با هم مقایسه کنه و بعد از ازدواج هم دلش تنوع‌طلبی بخواد.

نون: هومممم، اینی که میگی ممکنه پیش بیاد. ولی یه حالت دیگه هم ممکنه پیش بیاد که خیلی عالیه. دیدی اولش که میری رستوران جدید هر بار یه غذا رو سفارش میدی تا سلیقه غذاییت بیاد دستت، ولی بعد از چند بار دیگه می‌چسبی به یه غذای ثابت؟ حتی گارسونه هم بعد از سلام و علیک ازت می‌پرسه: همون همیشگی؟! خب با سکس قبل از ازدواج هم سلیقه‌ات دستت میاد.

شین: یعنی سکس رو با غذا مقایسه میکنی؟

نون: آره، چرا که نه. سکس هم یکی از نیازهای فیزیولوژیک انسان‌هاست که اینقدر ما براش نقش‌ها و کلیشه‌های اجتماعی تعریف کردیم که حالا شده یه چیز بی در و پیکر که تکلیفمون باهاش روشن نیست.

شین: شاید برای آقایون اینی که میگی درست باشه، ولی برای خانوم‌ها ماجرا فرق می‌کنه. توی خانوم‌ها سکس شدیداً باعث وابستگی عاطفی میشه. ممکنه برای آقایون وقتی از رختخواب میرن بیرون همه چی تموم شده باشه ولی برای خانوما تازه شروع شده. اونوقت اگه این خانوم نتونه با اون آقا ازدواج کنه کسی که این وسط آسیب می‌بینه خانومه نه آقا. بعدشم قبول داری که هنوز برای خیلی از آقایون هم این ماجرا حل نشده؟ حتی اگه بخوان با کسی ازدواج کنن که قبلاً با خودشون رابطه داشته هم، خیلی وقتا شک و تردید توی ذهنشون شکل می‌گیره که این دختره اگه «نجیب» بود، قبل از ازدواج با کسی نمی‌خوابید، الانم که زن من بشه ممکنه بعدش بره با ده نفر دیگه هم بخوابه!

نون: آره درست میگی. متاسفانه هنوز خیلیا اینطور فکر می‌کنن. ولی از طرفی من فکر می‌کنم سکس قبل از ازدواج به دخترا یه اعتماد به نفسی میده که شاید به شنیدن این سرکوفت‌ها از جامعه و اطرافیان بیارزه. چنین دختری دیگه تابوی رابطه جنسی براش شکسته شده و حاضر نیست برای داشتن رابطه در قالب پذیرفته شده ازدواج، در مورد معیارهای دیگه همسر آینده اش کوتاه بیاد.

شین: ولی من شک دارم اگه این کارو بکنم اعتماد به نفسم بیشتر بشه. یکی از دوستام در جریان عشق و عاشقی با دوست پسرش رابطه برقرار کرد و بعد به خاطر ترس از آبرو به پای پسره افتاد که باهاش ازدواج کنه. پسره یک دهم معیارهای دختره رو هم نداشت.

نون: آره، ماجرا خیلی پیچیده‌اس. لبه تیغه. ولی به نظرم اگه بخوایم یه جمله بگیم و تمومش کنیم بهتره بگیم هر جوری که آدم پیش بره بهتره از قبل مزایا و معایب ماجرا رو پیش خودش دو دوتا چهار تا کرده باشه.