پشت درهای بسته

«لزوم داشتن رابطه پیش از ازدواج»

سحرگاه

‎هنوز رابطه قبل از ازدواج در ایران نامتعارف است. هنوز خانواده‌ها قدرت پذیرش اینکه دخترشان با پسری قبل از ازدواج بخوابد را ندارند. هنوز دخترانی هستند که نگران بکارت‌شان هستند و می‌ترسند از اینکه بکارت‌شان را از دست بدهند. از قیصر تا امروز، تفکر ما هیچ تفاوتی نکرده. هنوز وقتی بکارت دختری لکه‌دار می‌شود، فرمان‌ها و قیصرها دنبال برادران آب منگل می‌گردند تا انتقام بگیرند.

‎صحبت از رابطه قبل از ازدواج، صحبت از درهای بسته است. صحبت از عریانی‌های یواشکی‌ست، و هیچ تضمینی برای لزوم یا عدم لزوم ارتباط قبل از ازدواج نیست. اینکه خانم ایکس چرا باید با آقای ایگرگ قبل از ازدواج بخوابد و اگر بخوابد زندگی خوبی خواهند داشت، و خوشبخت خواهند شد، و بچه‌های ترگل ورگلی خواهند داشت، و زن با چای در دست و دامن گل‌گلی هر روز منتظر شوهرش خواهند ماند. که اینها هیچ کدام به رابطه قبل از ازدواج ربطی ندارد.

‎ارتباط قبل از ازدواج، صرفا یک بازیگوشی مطلق است. یک کشف است. کشف عریانی، کشف لذت، کشف ارتباط. و هیچ رابطه بعد از ازدواجی آن لذت را نخواهد داشت. ارتباط قبل از ازدواج مثل یواشکی خوردن چیزی‌ست. مزه دارد. کیف دارد. ترس دارد. دل‌لرزه دارد. اما شیرین است. و هیچ وقت تکرار نمی‌شود.

‎کاش هیچ رابطه قبل از ازدواجی به ازدواج منتهی نشود. اینکه فکر کنی این لذت را با همین آدم هر روز و هر روز تجربه خواهی کرد، معادله‌ی دو سر باخت است، دلیلش را هم نمی‌دانم. فقط می‌دانم ازدواج یعنی به لجن کشیدن همان لذت، همان عشق.

‎تو گویی آن لذت هر روز تکرار می‌شود . زهی خیال باطل…

13 نظر برای “پشت درهای بسته

 1. نگاهتون به ازدواج درست نیست. درسته که بعد از ازدواج اون هیجان و لذت کشف از بین میره یا کم میشه اما آرامش و اعتماد و اطمینان و امنیت جاشو میگیره

  لایک

  1. به هرحال هرکسی با جهان بینی خودش مینویسه. این چیزایی که شما میگید: اعتماد،آرامش، اطمینان، امنیت…لغت های زیبایی هستند. ولی اینکه تو زندگی هم باشند یا نه، لااقل برای من نبودند.
   به هرحال به نظر من، ازدواج چرت ترین، کثیف ترین و مزخرف ترین قرارداد اجتماعیه، برای تضمین همون چیزهایی که شما گفتین.

   لایک

   1. اینکه نظرات مختلفه که بدیهیه وگرنه گفتگویی شکل نمیگیره. متاسفانه ازدواج هیچ تضمینی برای اون چیزایی که من گفتم نمیده عشق و رابطه طولانی مدت اما منجر به آرامش و … میشه

    لایک

 2. رابطه ی قبل از ازدواج می تواند به ازدواج تبدیل بشود و یا نشود بدون اینکه ربطی به برد و باخت داشته باشد . بنظر من مهم این است که رابطه را بخاطر رابطه بخواهیم و ازدواج را بخاطر ازدواج .

  لایک

  1. بله، اما موضوع بحث ما رابطه پیش از ازدواجه و آیا این رابطه، به رابطه بعد از ازدواج کمکی میکنه یا نه.

   لایک

 3. یک سوال : آیا قرار است به موضوع مهم بودن یا نبودن «پرده ی بکارت» در همین مبحث پرداخته بشود ، یا اینکه آن را جداگانه می خواهید بررسی بکنید ؟

  لایک

  1. من در مورد متن های دوستان اطلاعی ندارم.
   میتونید مطالب را دنبال کنید و ببینید بهش پرداخته شده یا نه.

   لایک

 4. تفکر«قیصر» ها و «فرمان » ها هنوز ادامه دارد چون که تفکر غالب ، سنتی و پذیرفته شده در اغلب کشورهای خاور میانه هنوز پدرسالارانه و مرد سالارانه است . در این نوع تفکر «رابطه » مطرح نیست . «دخول » مطرح است . حتی مهم نیست که با رضایت دختر باشد یا بدون آن ، چرا که نظام فکری مرد سالار حقی برای زن نسبت به بدن خودش قایل نیست که بخواهد رضایتی برای آن قایل باشد . اما در طرف مقابل رضایت مرد آنقدر مهم است که اگر قبل از مرگش تامین نشود روی گورش می نویسند «جوان ناکام »!!!
  «ارتباط قبل از ازدواج » صرفاً یک بازیگوشی مطلق نیست . یک لزوم است برای رسیدن به شناخت و تفاهم .

  لایک

  1. پاراگراف اول رو باهاتون موافقم ، پاراگراف دوم مخالفم، چراکه همیشه لزوما رسیدن به شناخت و تفاهم نیست.

   لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.